İstanbul’da uyuşturucu operasyonunda çatışma

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Arnavutköy’deki uyuşturucu operasyonunda zehir tacirlerinin polise ateş açtığını bildirdi. Polis ekipleri, çatışma sonrası biri yaralı olmak üzere beş şüpheliyi yakaladı.

Bağcılar-Esenyurt arasında uyuşturucu ticareti yapan şüphelilerin Arnavutköy’de bulunan adresi basıldı. Özel Harekat Polisi’nin de destek verdiği operasyonda çatışma çıktı.

TAMAMI SUÇ MAKİNESİ

Çatışma sonucu yakalanan şüphelilerden;

E.E. (Yaralı): Çok sayıda uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı, kasten adam yaralama, hırsızlık ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarından sabıka kaydı bulunduğu, ayrıca uyuşturucu madde ticareti yapma ve sağlama, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek, hırsızlık, uyuşturucu madde kullanmak, kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık suçlarından arama kaydı bulunduğu tespit edildi.

F.A.: Görevi yaptırmamak için direnme, uyuşturucu madde kullanma, işyerinden ve kurumdan hırsızlık suçlarından suç kaydı bulunduğu tespit edildi.

Y.D.: Uyuşturucu madde imalatı, görevi yaptırmamak için direnme suçlarından sabıka kaydı bulunduğu tespit edildi.

V.K.: Uyuşturucu madde imalatı, çok sayıda kasten yaralama, hırsızlık, yağma, meskun mahalde ateş etme, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, tehdit suçlarından suç kaydı bulunduğu, ayrıca uyuşturucu madde ticareti, hırsızlık, gece vakti yağma, meskun mahalde ateş etme, kamu malına zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, ruhsatsız silah kullanımı suçlarından ise aranması bulunduğu tespit edildi.

Ç.K.: Kasten öldürme, çok sayıda uyuşturucu madde imalatı, kasten yaralama, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarından suç kaydı bulunduğu, ayrıca uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama suçu ile hükümlü veya tutuklunun kaçması suçundan arama kaydı bulunduğu tespit edildi.

ÜÇ TABANCA, OTOMATİK SİLAH, TÜFEK

Operasyonlar sonucu üç adet ruhsatsız tabanca, bir adet otomatik tabanca, bir adet uzun namlulu otomatik silah, bir adet otomatik av tüfeği, beş adet hassas terazi, 11 adet telefon ve muhtelif miktarda uyuşturucu madde ile çok miktarda döviz ve Türk Lirasına el konuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x